Haberler ve Duyurular

May 26th

13. Genç Sait Faik Öykü Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Posted by with No Comments

Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının bağışçısı, değerli yazarımız Sait Faik Abasıyanık’ın anısını yaşatmak için her yıl düzenlenen ve bu yıl on üçüncüsü gerçekleştirilen “Hişt Hişt Genç Sait Faik Öykü Yarışması Ödül Töreni” 17 Mayıs 2018 Perşembe günü, TİM Fettah Aytaç Salonu’nda gerçekleştirildi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Edebiyat Öğretmenlerinden oluşan Ön Seçici Kurul ve Gülsün Kaya, Muzaffer Kale, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Necdet Neydim ve Nursel Duruel’den oluşan Üst Seçici Kurul’un büyük bir titizlikle incelediği öykülerden Türkiye genelinde, İzmir Atatürk Fen Lisesinden “Falanca Bey’in Öyküsü” adlı eseriyle İlkim Sözer birinci, Hüseyin Girenes Fen Lisesinden “Kâğıt Olmadan Biz Üçümüz Neye Yararız?” adlı eseri ile Mert Yaradanakul ikinci ve Diyarbakır Bağlar İMKB Fen Lisesinden “Vazgeçmiyorum” adlı eseriyle Sidem Besta Türk üçüncü oldu.

Darüşşafaka Lisesinden ise “Servilerdeki Kuşlar” adlı eseriyle 10.sınıf öğrencisi Eray Çakar birinci, “Amaçsal Olarak Yalan” adlı eseriyle 12. sınıf öğrencisi Ecem Kaval ikinci ve “Müsaitlerde” adlı eseriyle 12. sınıf öğrencisi İlayda Salkım üçüncü oldu.

http://www.darussafaka.k12.tr/audio-items/13-hist-hist-genc-sait-faik-oyku-yarismasinda-oduller-sahiplerini-buldu/