Haberler ve Duyurular

Ara 19th

Sait Faik Araştırma Atölyesi V. Oturumu 14 Aralık Pazar Günü Gerçekleştirildi

Posted by with No Comments

Sait Faik’in edebiyatına ve yaşamına dair yeni bulgular ile bakış açıları elde etmek amacıyla, Sait Faik Abasıyanık Müzesi çevresince gönüllülük esasında yürütülen “Sait Faik Araştırma Atölyesi”, kavramsal ve imgesel alan derinliğini genişleterek çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda gerçekleşen 5.atölye çalışmamız için 14 Aralık’ta Kadıköy-Akademi 1971 Kitabevi’nde buluştuk.

Sait Faik’in “Haritada Bir Nokta” adlı hikâyesinin merkez alındığı atölye çalışmasında ortaya çıkan 40’a yakın kavram ve kavramlar arasındaki etkileşimler, 6 adet bilişsel haritayla temsil edilerek araştırma sürecine dâhil oldu.

Türkiye’de, edebiyat alanına yansıyarak Sait Faik odağında gerçekleştirilen ilk “Bilişsel Haritalama” çalışmalarına ilişkin ayrıntılı bilgilere https://saitfaikmuzesi.org/sait-faik-odakli-bilissel-haritalama/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sait Faik Araştırma Atölyesi’ne ilişkin ayrıntılı bilgiler ile atölyenin diğer faaliyetleri için https://saitfaikmuzesi.org/sait-faik-arastirma-atolyesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

araştırma 5 1 araştırma 5 2 araştırma 5 3 araştırma 5 4 araştırma 5 5 araştırma 5 6