Haberler ve Duyurular

Eki 12th

Sait Faik Araştırma Atölyesi Vol.IV

Posted by with No Comments

"Mektup" Hikâyesi Üzerine

Sait Faik’in edebiyatına ve yaşamına dair yeni bulgular ile bakış açıları elde etmek amacıyla, Sait Abasıyanık Faik Müzesi çevresince gönüllülük esasında yürütülen “Sait Faik Araştırma Atölyesi” çalışmaları dördüncü bölümü ile devam ediyor.

Sait Faik’in “Mektup” adlı hikâyesi merkezinde bir oturum gerçekleştirilecek ve elde edilen bulgular ile kavramsal ilişkiler, Sait Faik Odaklı Bilişsel Harita ve diğer türev haritalara eklenecektir.

Katılımızını bekliyoruz.

Not: Atölye çalışmalarına katılım ücretsizdir. Hikâyeyi yanınızda getirmeniz okumayı ve takibi kolaylaştıracağından tavsiye edilir.

Türkiye’de, edebiyat alanına yansıyarak Sait Faik odağında gerçekleştirilen ilk “Bilişsel Haritalama” çalışmalarına ilişkin ayrıntılı bilgilere https://saitfaikmuzesi.org/sait-faik-odakli-bilissel-haritalama/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sait Faik Araştırma Atölyesi’ne ilişkin ayrıntılı bilgiler ile atölyenin diğer faaliyetleri için https://saitfaikmuzesi.org/sait-faik-arastirma-atolyesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çalışmalarımız kış aylarında hız kazanacak ve takvimimizi https://saitfaikmuzesi.org/ adresinde yayımlanmaya devam edeceğiz.

Haberleşmek üzere…

10369987_734846339903514_8653945391261868161_n